Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır

REKLAM ALANI
Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır

Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır Hakkında Bilgilerimizi Paylaşacagız, “Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır” Kuluçka Makinası Nemi Nasıl Ayarlanır, Nasıl Olmalı Sorularına Cevaplar Sunacağız.

“Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır”

Kuluçka makinası Nem Ayarı: Kuluçka makinası nem kontrol cihazı ile ayarlanmalıdır sebebini aşagıda detaylı olarak anlatmaya çalışacağız, Kuluçka makinasında nem olmassa olmaz üç unsurdan bir tanesidir. 

REKLAM ALANI

Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır 1. konu

Kuluçka Makinasında Nemin Önemi: Kuluçka Nem Oranı az veya çok olunca kuluçka randumanı olumsuz yönde etkilenmektedir, 18. günlük kuluçka gelişim dönemi boyunca az nem olursa yumurta içeirinde sıvı kaybı çogalır canlılaşan civcivler güçlenemez güçlenemedikleri içinde yumurtayı kıramadan ölür gider, Az olunca zararı oldugu gibi yogun neminde zararları vardır, Kuluçka Nem Oranı yüksek olursa yumurta içerisindeki sıvı 18. günlük gelişim sürecinde gereken sıvı kaybına ulaşamamaktadır, yanı kısaca anlatmak gerekirse, Kuluçka Makinesi Nem Oranı yogun olursa  kuluçka randumanı düşüyor, yine kuluçka makinası nem oranı yüksek olursa yine kuluçka randumanı düşüyor, kuluçka makinası içerisinde yogun nem oranından dolayı yumurta içeridinde sıvı azalması olmuyor  civcivler canlılaştıkları zaman yumurta içerisinde boşluk olmadıgı için ölüp gidiyorlar.

Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır 2. Konu

Kuluçka makinesi nem oranı nasıl olmalı: Kuluçka Nem Oranı ne az nede yüksek olmamalı, makineden randuman bekliyorsanız  bir kuluçka nem kontrol cihazı mutlaka kullanmalısınız, kuluçka makinası nem kontrol cihazı ile belirlediginiz oranlar asasında nemi sabit tutabilrsiniz. İki ampul koyup bir su kabı koyup kuluçka makinası yaptım demek istiyorsanız size kalmış artık. Lakin bilin’ki o yumurta içerisindeki hayvanlar boğulup ölüp gidince sebebi siz oluyorsunuz. Tavuk yumurtası için 18. Günlük gerlişim dönemi boyunca  %52 %55 arası nem idealdir. Son 3 gün kuluçka çıkım sürecidir son 3 gün nem %70 %75 ‘e yükseltilir.  Kaliteli bir kuluçka Nem Kontrol Cihazı ile bu oranı sabit tutmanız tavsiye ediyoruz. Hindi,Kaz,Bıldırcın,Keklik,sülün ve diger kanatlı hayvanlar için kuluçka nem oranı farklılık göstermektedir. Verdigimiz bilgiler tavuk için geçerlidir.

Kuluçka Makinası Nem Ayarı Nasıl Yapılır 3. Konu

Kuluçka Makinası Nem Nasıl Ayarlanır: Kuluçka Makinası Nem Ayarı yukardada belirttigimiz gibi Kuluçka Nem Kontrol Cihazı ile ayarlanmalıdır,kotrol cihazı beyin görevi yaparak nem cihazına (nem nozülüne) nem gerektigi zaman çalış, nem oranı istenileni bulunca dur diye komut verir, Bu sayede sizede çok iş gücü düşmez sadece su takviyesi yapmak kalır, aksi halde nem kontrolu zor yapılmaktadır ya az yada çok oluyor oda yukarıda bahsettigimiz gibi kuluçka randumanını etkiliyor, konuyu toparlayalım 18 günlük gelişim süreci boyunca nem oranı %52 %55 derece arası, son 3 gün nem oranı  %70 %75 ‘e yükseltilir. Son üç gün nem oranını yükseltmemizin sebebi ise yumurta kabuklarının yumuşaması içindir, yumuşak olursa canlılaşan civcivler rahatlıkla yumurta kabugunu kırıp dünyaya gelirler. Saygıyla sevgiyle hoşcakalın bol çıkımlar dileriz.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.