Kuluçka Makinesin de Kullanılan Malzemeler

REKLAM ALANI
Kuluçka Makinesin de Kullanılan Malzemeler

Kuluçka makinası yapmak isteyen arkadaşlar için yazılmış güzel bir yazı. Ne lazım ne gidecek bilmemiz gereken önemli bir konu.

Olmazsa olmazlar arasında 0,1 ondalıklı Termostat alınmalıdır. Örnekte 2 model paylaşıyorum, maddiyata ve markaya göre daha farklı modellerde mevcuttur. Fakat daha ucuz olan gazlı termostat ile bu iş OLMAZ o kadar civcivin vebaline girmeyelim!!!

REKLAM ALANI

Kullanacağımız ‘Kabine’ göre yeterli olacak kadar pc fanı (8 cm lik) veya 220 wat ile çalışan (12 cm lik) Fan takılmalıdır.

Kabin ısısı için ister AMPÜL isterseniz REZİSTANS kullanabilirsiniz.

Yumurtalarımızı Kabin içerisinde 2 sistem kullanarak dizebiliriz.54 yumurtalık viyol etrafına aliminyum köşebent ile kasa yapılabilir ve içerisine yumurtalar dizilebilir.Diğer sistem ise motorlu hazır raflardır belli ebatlarda olur ve ekstra herhangi bir çerçeve yapmadan direkt adaptöre takılırak kabin içerisine konulur ve kullanılır.

Motorsuz raf kullanılacak ise bize ekstra motor gerekecektir. Yine 2 tip motor paylaşacağım bir tanesi çift roleli ve dayanıklılık olarak mükemmel ve 60 kg tork gücüne sahip. Diğer model ise piliç çevirme motoru çok çabuk dişli sıyıran zorlanınca terse dönebilen dir.

Digital termostat harici birden fazla ısı ölçer kullanmamız makinanın ısısından emin olmamız anlamına gelmektedir.

Olmazsa olmazımız Nem ölçer,

Rafımızın istediğimiz saat diliminde dönmesini sağlamamız için çift kontaklı zaman ayarlayıcıya ihtiyacımız olacaktır.

Raflarımızın istenilen meyilde beklemesi için swiç,

Makinamımızın en önemli parçalarından bir taneside nem cihazıdır,bu soğuk hava buharı blyss marka olup problu ve digital ayar sayesinde istenilen nem sağlandığında otomatik kapatmakta ve nem düştüğünde otomatik devreye girmesini sağlar.

Diğer bir nem sağlayıcı ise Nozuldur,Bunu ayarlı kullanabilmemiz için higrostat cihazı almamız şarttır.Kabin içerisindeki su kovasına bırakılarak ayarları yapılır ve nem basmaya başlar.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.