Royal Palm Hindi Özellikleri, Yumurtası, Yetiştiriciliği

04.04.2022
12
REKLAM ALANI
Royal Palm Hindi Özellikleri, Yumurtası, Yetiştiriciliği

Royal Palm Hindi, benzersiz görüntüsü ve diğer hindi ırklarına nispeten küçük olması nedeniyle hobi kümeslerinde yerini bulmuştur. En güzel ve süslü evcil hindi ırkı olarak bilinir. Çoğunlukla bir sergi kuşu olarak yetiştirilir ve küçük çiftliklerde üretimi yapılır.

Royal Palm Hindi cinsi ilk olarak 1920’de Florida’da bir çiftlikte Siyah, Bronz, Narragansett ve yerli hindi ırkları arasındaki melezleme çalışmalarında görülmüştür. 1971 yılında Amerikan Tavukçuluk Birliği tarafından resmen tanınmıştır. Günümüzde nesli tükenme tehlikesi altında olan ırklar arasına dahil edilmiştir. Küresel bazda sayıları artış gösterse de nesli tükenmekte olan bir hindi ırkı olarak kabul edilmektedir.

REKLAM ALANI

Royal Palm Hindi Özellikleri

Royal Palm Hindi, çok güzel görünüme sahip nispeten küçük boylu bir hindi cinsidir. Geneli beyaz tüyler üzerinde keskin kontrast metalik siyah kenarlar bulunan renk yapısına sahiptir.

Royal Palm Hindi, kuyruğu saf beyaz olup her bir tüyün ucuna doğru siyah bir şerit bulunur. Başı, boynu ve boğazı mavimsi-kırmızı renktedir. Püskülü siyah, ayak ve incikleri koyu pembe renktedir.

Yetişkin erkek Royal Palm Hindi ortalama canlı vücut ağırlığı 7 ila 10 kilogram arasındadır. Dişi Royal Palm Hindi ortalama canlı vücut ağırlığı ise 4 ile 6 kilogram arasındadır.

Royal Palm Hindi, aktif, tutumlu ve mükemmel yem bulma makinalarıdır. Bahçe ve açık alanlarda gezinmeyi yemlenmeyi severler ayrıca bahçedeki veya açık alanlardaki kurt, böcek, çekirge gibi canlılarla beslenirler. Ayrıca taneli yemlerin yanında yeşil otlar da sevdikleri yiyeceklerdendir.

Uçuş kabiliyetleri oldukça gelişmiştir. Dişi Royal Palm Hindi çok iyi bir annedir ve çok uyumludur. Açık kahverengi benekleri olan krem renkli yumurta yumurtlamaktadır.

Royal Palm Hindi, kümesinde hindi ırkı bir kuş beslemek isteyenlerin rahatlıkla tercih edebilecekleri, güzelliğiyle kendisine hayran bırakan bir hindi cinsidir.

Diğer hindi cinslerine nispeten küçük olmaları Royal Palm Hindi ırkını ticari bir ırk olma potansiyelini ortadan kaldırmıştır. Bağ veya bahçenizdeki zararlı böcek popülasyonunu kontrol altına almak veya evinizin hindi eti ihtiyacını karşılamak için doğru bir tercih olacaktır.

Etiketler:

REKLAM ALANI
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.